Language

Dąb bielony – podłoga z charakterem

Piękna, solidnie wykonana podłoga to ozdoba każdego domu. Warto przemyśleć jej wybór, bo zazwyczaj jest to inwestycja na lata. Klasyczny bielony dąb sprawdza się w różnych pomieszczeniach. Jest uniwersalny, odporny na uszkodzenia i pasuje do wielu aranżacji, dlatego decyduje się na niego mnóstwo osób. Jego walory są powszechnie znane, a elegancja nie mija wraz z upływem czasu, ponieważ nie ulega przetarciom. Przeczytaj nasz wpis i przekonaj się o jego zaletach!

Naturalne i efektowne

Pomimo zmieniających się trendów, drewniane podłogi są cały czas modne. Wynika to przede wszystkim z tego, że trudno znaleźć równie efektowny materiał, który pasuje do wielu stylów. Poza tym drewno ma charakterystyczny zapach i stwarza wyjątkową atmosferę. Jest naturalne, wytrzymałe i świetnie się prezentuje, nawet jeżeli jest intensywnie użytkowane. Sprawia, że dom jest bardziej przytulny i przyjazny.

Wśród wielu gatunków wybieranych do wykonania podłogi bardzo popularny i ceniony jest szlachetny dąb. Świetnie wygląda zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i w tych utrzymanych w stylu retro. Natomiast w pomieszczeniach urządzonych na wzór skandynawski wykorzystywany jest dąb bielony – jasny i solidny. Jest na tyle uniwersalny, że tego typu deski na podłogę można zastosować niemal w całym mieszkaniu. Przy ich wyborze warto jednak zwrócić uwagę na jakość drewna i sposób jego zabezpieczenia.

Najlepsze produkty

Użytkowana na co dzień podłoga musi być wykonana z najwyższej jakości produktów. Tylko w ten sposób uzyskasz efekt na lata i unikniesz kolejnych remontów. Dobrym rozwiązaniem jest produkowana przez nas finishdeska złożona z dwóch warstw. W ten sposób podłoga jest stabilniejsza oraz zabezpieczona przed wypaczaniem się i pękaniem. Poza tym nie wymaga cyklinowania ani lakierowania – jest piękna i może być użytkowana przez kolejne pokolenia.Dąb bielony w tej wersji to najlepszy wybór i świetna inwestycja. Ze względu na wytrzymałość jest praktyczny. Sprawdza się także jako klasyczny element wystroju wnętrz, który dodaje im uroku i charakteru.

Odpowiednia ochrona

Niektóre oferowane przez nas dwuwarstwowe deski są olejowane, inne lakierowane. Jednak pod wpływem tych procesów dąb nie traci na swej atrakcyjności. Nadal widoczne są słoje i jego wyjątkowa faktura, która inspiruje projektantów wnętrz i podoba się użytkownikom. Wykonana z niego podłoga budzi zachwyt i pojawia się nie tylko w domach minimalistów, którzy stawiają na prostotę. Tak naprawdę można ją zastosować wszędzie. Deski podłogowe z dębu są bardzo zróżnicowane, dlatego też oferujemy je w kilku wersjach. Sprawdź, która najlepiej będzie prezentować się w Twoim mieszkaniu!

Klasyczne piękno

Niektórzy uważają, że jasne kolory są nudne. Inni uznają je za najlepszą bazę do tworzenia harmonijnych wnętrz, w których dobrze się żyje i odpoczywa. Biel można komponować na wiele sposobów – podobnie jak drewno. Świetnie wygląda w połączeniu ze złotem i innymi metalami, a także z naturalnymi materiałami, takimi jak len, bawełna czy różnego rodzaju płótna. Oferowana przez nas dębowa, bielona deska finish stanowi więc doskonały punkt wyjścia do stworzenia klasycznych, ale też nietypowych zestawień. Pozwala również na przestrzeni lat na dowolną zmianę wystroju bez konieczności wymiany podłogi.

Zainspiruj się!

Jeżeli zależy Ci, by wybrana przez Ciebie deska podłogowa pełniła funkcje użytkowe i miała też walory estetyczne, dąb bielony na pewno spełni Twoje oczekiwania. Jest to bardzo wytrzymały materiał w świetnej cenie, który wykorzystuje się nie tylko w drewnianych domkach i wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym. Coraz częściej stosuje się go w nowoczesnych apartamentowcach, podkreślając jego stonowaną elegancję i różnorodność form, w jakich jest dostępny.

Należy też dodać, że olejowana, dwuwarstwowa deska, a także inna, solidnie wykonana z bielonego dębu podłoga odbija światło i sprawia, że w pomieszczeniu jest jaśniej. Ma też efektowny połysk, który z łatwością można utrzymać, stosując typowe zabiegi pielęgnacyjne. Sprawdź nasze propozycje w tym zakresie i zainspiruj się do stworzenia wyjątkowego wnętrza!

Finishprojektant

W naszym kreatorze FinishProjektant sprawdzisz jak nasze podłogi wyglądają w gotowym pomieszczeniu. Możesz skorzystać ze zdjęć twojego pokoju jak również skorzystać z kilku gotowych propozycji

STREFA PROJEKTANTA

W zakładce Strefa Projektanta znajdziesz wszystkie nasze tekstury, których z powodzeniem użyjesz w swoich projektach co ułatwi klientowi podjęcie odpowiedniego wyboru podłogi