Language

HISTORIA

Długoletnie doświadczenie w pracy z drewnem skłoniło Zygmunta Dąbrowskiego do stworzenia  zakładu drzewnego o nazwie Lamparkiet, który początkowo zajmował się produkcją mozaiki i parkietu.

Rok 2001 okazał się przełomowy, zarówno w dziejach Fabryki, jak i w historii produkcji podłóg drewnianych. Lamparkiet zyskał nową nazwę i już jako Finishparkiet Fabryka Parkietu odniósł sukces w produkcji FINISHPARKIETU i FINISHDESKI. 

Jako pierwszy producent wprowadził na rynek polski i europejski produkty o nowej konstrukcji technologicznej. Opatentowane nazwy stały się sztandarowe i na stałe utrwaliły się jako określenie dwuwarstwowej, jednolamelowej podłogi drewnianej. 

Dziś Finishparkiet jest wiodącym producentem ekskluzywnych podłóg drewnianych najwyższej jakości zarówno w Polsce, jak i w krajach UE.  Cieszy się zaufaniem i rekomendacją najbardziej wymagających klientów. Zapewnia najwyższe standardy, wyznacza trendy i oferuje największy wybór spośród luksusowych kolekcji.

Każdy element ekskluzywnej podłogi drewnianej Finishparkiet to kilkadziesiąt lat tradycji, historii, doświadczenia i pasji.

ARCHIWUM

Finishprojektant

W naszym kreatorze FinishProjektant sprawdzisz jak nasze podłogi wyglądają w gotowym pomieszczeniu. Możesz skorzystać ze zdjęć twojego pokoju jak również skorzystać z kilku gotowych propozycji

STREFA PROJEKTANTA

W zakładce Strefa Projektanta znajdziesz wszystkie nasze tekstury, których z powodzeniem użyjesz w swoich projektach co ułatwi klientowi podjęcie odpowiedniego wyboru podłogi