Language

Deska podłogowa czy parkiet?

Jasne deski podłogowe dąb exclusive położone w salonie.

Naturalnie wyglądające drewniane podłogi pełnią nie tylko funkcje użytkowe. Przede wszystkim są piękną ozdobą mieszkania lub domu. Stanowią gustowne uzupełnienie klasycznych wnętrz, ale też tych utrzymanych w stylu rustykalnym, skandynawskim i vintage. Zanim jednak się na nie zdecydujesz, przeczytaj, czym różni się deska podłogowa od parkietu. Co wybrać? Dowiesz się z artykułu!

Inwestycja na lata

Na początku warto podkreślić, że drewniane podłogi uznaje się za luksusowe, ponieważ są bardzo wytrzymałe i wystarczają na lata. Nawet przy intensywnym użytkowaniu można je odpowiednio zabezpieczyć przed zniszczeniem, a jeśli jest taka konieczność – odnowić. Zawsze świetnie się prezentują, dlatego są chętnie wybierane nie tylko do pokojów, ale też do łazienek i kuchni. To doskonały materiał dla alergików – nie uczula.

Jednym z najtrwalszych gatunków drewna jest dąb i to z niego robimy oferowane przez nas parkiety. Sprawdź, czym się charakteryzują i dlaczego warto w nie zainwestować!

Nowoczesne techniki produkcji

Materiały, których używamy do produkcji, są najwyższej jakości. Rzetelnie je dobieramy i wykorzystujemy tylko te najlepsze. Stosujemy też innowacyjne rozwiązania, dzięki którym nasz finishparkiet jest trwały i łatwy w montażu. Produkt ten składa się z drewnianych deszczułek (klepek), które układa się na podłodze, tworząc konkretny wzór. Każdy pojedynczy element to starannie wykonana deska dwuwarstwowa składająca się z:

  • warstwy użytkowej z litego drewna,
  • warstwy dolnej utworzonej z twardego drewna liściastego.

Połączenie tych elementów daje wyjątkowy parkiet podłogowy, który służy przez długi czas. Jako producent gwarantujemy, że jest on wielokrotnie pokryty lakierem lub olejowoskiem, dlatego nie łuszczy się i nie rozkleja nawet przez 50 lat! Można go zastosować także przy ogrzewaniu podłogowym. Przejrzyj naszą ofertę i przekonaj się, że to ekskluzywne uzupełnienie każdego wnętrza.

Stabilne podłoże

Profesjonalnie wykonany i ułożony drewniany parkiet uniemożliwia wypaczanie się podłogi. Dzięki niemu uzyskujesz więc stabilne podłoże, które niweluje też hałas. Jego montaż jest stosunkowo szybki i nieskomplikowany, bo poszczególne klepki klejone są bezpośrednio, bez konieczności wyrównywania powierzchni, na której je kładziesz. Efekt utrzymuje się przez wiele lat, ponieważ szlachetne drewno starzeje się „z klasą” i zawsze zachwyca swoim unikatowym wyglądem.

Doskonała jakość

Podobne właściwości ma finishdeska, jednak różni się ona rozmiarem poszczególnych elementów. Ten produkt też składa się z dwóch warstw i jest starannie zabezpieczony przed zniszczeniem. W naszej ofercie dostępne są lakierowane i olejowoskowane deski na podłogę najwyższej jakości, które nie wymagają cyklinowania. Ich montaż jest bardzo intuicyjny, a po podłodze można chodzić już 24 godziny po jej ułożeniu. Każdy element jest niepowtarzalny, bo składa się z litego drewna. Do wyboru masz między innymi dąb, jesion i orzech i merbau. Walory estetyczne tego naturalnego materiału sprawiają, że jest on stosowany zarówno w eleganckich mieszkaniach, jak i w lokalach użytkowych. Sprawdź i wypróbuj jego właściwości!

Nietypowe wzory

Oferowane przez nas deski finish łączy się systemem typu pióro-wpust. To umożliwia tworzenie na podłodze unikatowych wzorów, perfekcyjnie dopasowanych do wnętrza. Jako producent jesteśmy otwarci na oczekiwania naszych klientów i z przyjemnością wykonujemy produkty, które stają się istotnym elementem ich domów. Kupując u jednego z naszych dystrybutorów, zyskujesz nie tylko możliwość zindywidualizowania zamówienia, ale też gwarancję najlepszej ceny.

Trafny wybór

Podobają Ci się parkiety? U nas zamówisz taki, który będzie służył zarówno Tobie, jak i kolejnym pokoleniom. Jesteś fanem desek podłogowych? Ułóż je w dowolny wzór! Oba produkty mają mnóstwo zalet. Przede wszystkim są trwałe i nie wymagają dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy raz zainwestować, by móc korzystać z nich przez wiele lat. Jeśli jeszcze się wahasz – skontaktuj się z naszymi dystrybutorami. Doradzą Ci najlepsze rozwiązanie i rozwieją Twoje wątpliwości.

Finishprojektant

W naszym kreatorze FinishProjektant sprawdzisz jak nasze podłogi wyglądają w gotowym pomieszczeniu. Możesz skorzystać ze zdjęć twojego pokoju jak również skorzystać z kilku gotowych propozycji

STREFA PROJEKTANTA

W zakładce Strefa Projektanta znajdziesz wszystkie nasze tekstury, których z powodzeniem użyjesz w swoich projektach co ułatwi klientowi podjęcie odpowiedniego wyboru podłogi