Language

Finishdeska, czyli ekskluzywne podłogi

Kto z nas nie marzy o drewnianej podłodze w domu? Deski znakomicie prezentują się w wielu współczesnych stylach – niezależnie od aranżacji. Surowiec, z którego zostały wykonane, jest niezwykle trwały, ociepla wnętrze, a z biegiem lat niczym wino zyskuje dodatkowe walory. Jednak rodzaje drewna na podłogę nie są sobie równe, czego przykładem jest Finishdeska, która wyróżnia się na tle innych materiałów pod względem zastosowanej technologii. W poniższym artykule wyjaśniamy, czym jest ten produkt i jaki jest jego fenomen. Planujesz montaż drewnianej podłogi? Sprawdź, jakie są zalety deski Finish oraz poznaj łatwy sposób na ich pielęgnację. Zapraszamy!

Co to jest Finishdeska?

Pomimo obcobrzmiącej nazwy Finishdeska to polski produkt, powstały w pracowni producenta podłóg drewnianych – Zygmunta Dąbrowskiego. W przeciwieństwie do powszechnie dostępnych na rynku desek podłogowych ten innowacyjny produkt wyróżnia dwuwarstwowa konstrukcja. Składa się ona z części wierzchniej, wykonanej z litego drewna o grubości ok. 6 mm, oraz spodniej (8 mm) z drzewa liściastego. Dzięki temu podłoga jest stabilniejsza, nie pęka i nie wypacza się.

Finishdeska to nie tylko charakterystyczna budowa

Zapoznaj się z najważniejszymi właściwościami produktu:

  • fabryczne zabezpieczenie – po zakupie deska Finish jest od razu gotowa do montażu;
  • dwie możliwości impregnacji – deski na podłogę dostępne są w wersji zabezpieczonej lakierem (7 warstw) lub olejowoskiem (3 warstwy). Dodatkowe utwardzenie powłoki za pomocą UV zwiększa wytrzymałość produktu oraz zapobiega pękaniom impregnatu;
  • duży wybór wykończeń – na życzenie klienta producent może poddać dwuwarstwową deskę obróbce termicznej, fazowaniu, barwieniu, szczotkowaniu czy wędzeniu. Zabiegi te nie tylko tworzą ciekawe efekty wizualne, lecz również wzmacniają drewno, nadając podłodze nowych, lepszych właściwości;
  • wzory i kolorystyka – możesz wybierać spośród wielu gatunków drzew, również tych egzotycznych, a także eksperymentować ze sposobami układania desek i kolorami, tworząc oryginalne aranżacje;
  • trwałość – 50-letnia gwarancja udzielana przez producenta to wystarczające potwierdzenie niezniszczalności podłogi wykonanej z Finishdesek.

Pielęgnacja drewnianej podłogi

Aby móc cieszyć się piękną, drewnianą podłogą przez długie lata, należy regularnie o nią dbać. Na szczęście utrzymanie deski Finish w nienagannym stanie jest łatwe, zwłaszcza jeżeli będziesz przestrzegać kilku zasad. Pamiętaj, że drewno, jeżeli nie zostało dodatkowo zabezpieczone, nie toleruje wody oraz źle znosi wilgoć. Dlatego też tego rodzaju podłogi nie nadają się do łazienek. Wśród substancji, które mogą negatywnie wpłynąć na właściwości desek, są też piasek i sól.

Nie będziesz musiał się jednak martwić o uszkodzenia, gdy zastosujesz wycieraczki przy wejściu, ograniczające dostawanie się zabrudzeń z zewnątrz. Jeżeli chodzi o czyszczenie podłogi drewnianej, wystarczy regularne odkurzanie oraz przecieranie wilgotną ścierką lub mopem (odciśniętym). Stosuj również regularnie środki przeznaczone do pielęgnacji drewna.

Finishdeska a ogrzewanie podłogowe

Nie każdy rodzaj posadzki może być stosowany w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym. Jednak dzięki specyficznej budowie oraz wykorzystaniu przepuszczających ciepło surowców Finishdeska nadaje się do tego idealnie. Montaż podłogi w tym przypadku nie jest skomplikowany i składa się w zasadzie z trzech etapów:

  • instalacji rur ogrzewania;
  • wylania podkładu (jastrych cementowy lub anhydrytowy);
  • ułożenia desek po wyschnięciu wylewki.

Najważniejszy aspekt, o którym musisz pamiętać, to stopniowe wygrzewanie warstwy podkładowej. Drewno musi być bowiem położone dopiero po całkowitym wyschnięciu jastrychu. Zwróć również uwagę na odpowiedni wybór kleju, który nie straci swoich właściwości pod wpływem ciepła.

Finishdeska – dobra inwestycja dla Twojego domu

Wśród wielu pomysłów na podłogi, drewno wciąż jest najbardziej pożądanym materiałem ze względu na swoje walory estetyczne oraz trwałość. Jego cena jest przystępna, a żaden rodzaj posadzki nie zastąpi uczucia ciepłego dębu lub jesionu pod stopami. Na rynku dostępnych jest wiele produktów różnej jakości – warto wybrać te o najlepszych właściwościach i opiniach. Dzięki swoim wyrobom firma Finishparkiet – producent autorskich desek Finish, w krótkim czasie zyskała zaufanie klientów, rewolucjonizując branżę oraz nadając nowego znaczenia pojęciu ekskluzywna podłoga.

Finishprojektant

W naszym kreatorze FinishProjektant sprawdzisz jak nasze podłogi wyglądają w gotowym pomieszczeniu. Możesz skorzystać ze zdjęć twojego pokoju jak również skorzystać z kilku gotowych propozycji

STREFA PROJEKTANTA

W zakładce Strefa Projektanta znajdziesz wszystkie nasze tekstury, których z powodzeniem użyjesz w swoich projektach co ułatwi klientowi podjęcie odpowiedniego wyboru podłogi