Language

Jaka deska podłogowa sprawdzi się w kuchni?

Jaka deska podłogowa sprawdzi się w kuchni?

Poszukując najlepszych rozwiązań wykończeniowych do kuchni, warto rozważyć ofertę, jaką proponuje producent podłóg drewnianych. Choć wciąż jeszcze wydawać się może, że drewno nie stanowi trafnego pomysłu do tego wnętrza, nowoczesne projekty eksponują ten surowiec i pokazują, że jest on uniwersalny oraz ponadczasowy. Wystarczy dobrać odpowiedni gatunek, grubość deski podłogowej i zabezpieczyć jej powierzchnię przed zabrudzeniami i działaniem wilgoci czy zmiennych temperatur. Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź, dlaczego zastosowanie podłogi drewnianej w kuchni to świetny pomysł!

Podłogi drewniane – czy to dobry pomysł do kuchni?

Nie da się ukryć, że podłogi drewniane wyglądają niezwykle stylowo. Pasują właściwie do każdego wnętrza, ponieważ równie dobrze prezentują się w aranżacjach skandynawskich, minimalistycznych, nowoczesnych czy industrialnych. Są ponadczasowe i uniwersalne – stąd ich niesłabnąca popularność i chęć zastosowania także w kuchni. Co prawda do tego pomieszczenia częściej wybiera się posadzki czy płytki – z uwagi na to, że są mniej wymagające w konserwacji i uważane za stosowniejsze do warunków, jakie panują w kuchni. Wilgoć, podatność na zabrudzenia i zarysowania, działanie zmiennych temperatur – to wszystko czyni drewno wątpliwym surowcem do wykończenia podłogi. Jak się jednak okazuje – nic bardziej mylnego!

Jakie deski podłogowe wybrać do kuchni?

Warto podkreślić, że drewniana deska podłogowa w kuchni wcale nie stanowi złego pomysłu – wystarczy wybrać odpowiedni gatunek. Wśród tych, które są wyjątkowo odporne na wilgoć, wymienia się buk, jesion, klon i jawor, a także wiele drzew egzotycznych, jak merbau. Powierzchnia powinna być gładka i pozbawiona sęków oraz wszelkich niedoskonałości. Ciekawym rozwiązaniem jest FinishDeska.

Sprawdzi się w kuchni, ponieważ:

  • składa się z dwóch warstw – wierzchnią wykonano z litego drewna naturalnego, dolną z kolei stanowi mozaika z twardych gatunków drzew,
  • starannie zaprojektowany sposób łączenia elementów zapobiega wypaczaniu podłogi,
  • pokrywa ją aż siedem warstw lakieru lub trzy warstwy olejowosku – sam wybierasz sposób wykończenia deski w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać,
  • współpracuje z ogrzewaniem podłogowym,
  • jest dostępna w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu bez trudu dopasujesz ją do aranżacji swojego domu.

Nie bez znaczenia jest również grubość deski podłogowej – od niej zależy trwałość i odporność podłoża na uszkodzenia. Warstwa użytkowa FinishDeski może mieć nawet 6 mm grubości!

Dlaczego warto wybrać deski podłogowe do kuchni?

Ponadczasowe, eleganckie i uniwersalne – takie właśnie jest drewno, dlatego jego zastosowanie w kuchni to strzał w dziesiątkę. To ekologiczny materiał, który odznacza się imponującą trwałością i wprowadza do wnętrza powiew naturalnego piękna. Wystarczy odpowiednio pielęgnować podłogę, aby zachwycała swoją estetyką przez wiele lat. Stosując środki konserwujące i myjące przeznaczone do czyszczenia drewna, unikając jej zachlapania i zarysowania, zyskujesz wykończenie podłoża na długi czas. A gdy uznasz, że potrzebuje ono odnowienia, wystarczy cyklinowanie – dzięki niemu w kilka chwil drewno odzyska swój dawny urok!

Aby zapobiec uszkodzeniom, pamiętaj o kilku wskazówkach producenta podłóg drewnianych:

 • unikaj kontaktu podłoża z wodą, a jeśli do niego dojdzie, natychmiast osusz podłogę,
 • pod nogi stołu i krzeseł naklej miękkie filcowe podkładki – zapobiegniesz tym samym zarysowaniom,
 • nie chodź po podłodze w butach na obcasie i nie pozwalaj zwierzętom – zwłaszcza kotom – na drapanie jej.

Klejenie prostopadłe poszczególnych warstw sprawia, że ewentualne naprężenia czy wypaczenia zostają wyeliminowane, a deski mogą być montowane bezpośrednio do podłoża.

Wybierz deskę podłogową do swojej kuchni!

Chcesz odmienić swoją kuchnię? Postaw na deski drewniane od FinishParkiet! To producent podłóg drewnianych, który tworzy swoje wyroby z wykorzystaniem wyłącznie najlepszych gatunków drewna i nowoczesnych technologii ich obróbki oraz konserwacji. Sprawdź bogatą ofertę i zamów idealne wykończenie do swoich wnętrz. Wybierając FinishDeskę, zyskujesz perfekcyjne podłoże na wiele lat satysfakcjonującej eksploatacji.

Finishprojektant

W naszym kreatorze FinishProjektant sprawdzisz jak nasze podłogi wyglądają w gotowym pomieszczeniu. Możesz skorzystać ze zdjęć twojego pokoju jak również skorzystać z kilku gotowych propozycji

STREFA PROJEKTANTA

W zakładce Strefa Projektanta znajdziesz wszystkie nasze tekstury, których z powodzeniem użyjesz w swoich projektach co ułatwi klientowi podjęcie odpowiedniego wyboru podłogi