Language

Producent podłóg drewnianych – od czego zależą ceny jego produktów?

Jeżeli zastanawiasz się, od czego zależą ceny drewnianych podłóg, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Wyjaśniamy w nim, co składa się na koszt tego typu produktów i dlaczego warto w nie inwestować. Sprawdź i zamów idealną podłogę do Twojego domu!

Najlepszy wybór

Należy podkreślić, że drewno jest szlachetnym materiałem, który nigdy nie wychodzi z mody. Sprawia, że każde wnętrze jest eleganckie i stylowe. Ma właściwości antystatyczne, jest więc świetnym rozwiązaniem dla alergików. Jego zaletą jest też trwałość – drewniane podłogi, jeśli są solidnie wykonane, starczają na lata. Ich ceny są zróżnicowane. Dlaczego warto zdecydować się na droższą wersję i kupić ją od doświadczonego producenta?

Odpowiedni gatunek

Cena w dużym stopniu jest zależna od gatunku drewna. Materiał ten tylko pozornie wydaje się jednakowy. Poszczególne rodzaje różnią się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim właściwościami. Drewno przeznaczone do tworzenia podłóg czy parkietów powinno być twarde, wytrzymałe, łatwe w pielęgnacji i odporne na uszkodzenia. Jako producent Finishdeski polecamy przede wszystkim:

  • dąb,
  • jesion,
  • orzech amerykański,
  • merbau.

Gatunki te doskonale nadają się do tworzenia wysokiej jakości produktów. Warto przeznaczyć na nie większe kwoty, by długo cieszyć się efektem. Oferowane tańsze zamienniki wystarczają na krócej i wymagają częstej konserwacji.

Zaufani dostawcy

Każdy producent ma swoich dostawców surowca, z którego tworzy podłogi, i wie, jak ważne jest, by drewno kupować tylko ze sprawdzonego źródła. Wówczas można mieć pewność, że:

  • było ono odpowiednio suszone i przechowywane,
  • ma świetny wygląd i strukturę.

Zaufany dostawca daje gwarancję jakości, oferuje drewno najwyżej klasy, a to bezpośrednio przekłada się na ostateczną cenę. Zanim więc zamówisz drewniane parkiety, dowiedz się nie tylko, z czego są robione, ale też skąd pozyskiwany jest na nie budulec.

Wiele możliwości

Określenie „drewniana podłoga” jest bardzo ogólne. Może to być deska podłogowa, mozaika albo parkiet. Nasza firma specjalizuje się w produkcji podłogi dwuwarstwowej. Jest to tak zwana Finishdeska, która składa się z części wierzchniej wykonanej z litego drewna i mozaiki położonej na spodzie. Warstwy układane są prostopadle, dzięki czemu podłoga się nie wypacza i doskonale prezentuje się przez długi czas.

Podobnie zbudowany jest nasz Finishparkiet. Jako producent dajemy najdłuższą na rynku gwarancję – 50 lat. Jakość oferowanych przez nas produktów, a także ich grubość bezpośrednio wpływają na ich cenę. Nie są to cieniutkie deseczki, które szybko się wytrą i zniszczą, lecz solidne wykonane elementy, które złożone w całość zachwycają strukturą i dodają wnętrzom blasku.

Ochrona i pielęgnacja

Decydując się na dębowy parkiet lub inną drewnianą podłogę, musisz brać pod uwagę to, że trzeba ją odpowiednio pielęgnować. Im drewno jest mniej zabezpieczone, tym częściej wymaga konserwacji. Warto o tym wiedzieć, bo producenci nie zawsze podkreślają, jak bardzo jest to istotne. Jeżeli więc nie masz czasu na cyklinowanie i inne zabiegi, wybierz deski olejowoskowane lub lakierowane. Ich cena jest wyższa, ale taka podłoga od razu jest gotowa do użytkowania i nie wymaga dodatkowej ochrony.

Pewne źródło

Tworzenie drewnianych podłóg, ich produkcja i sprzedaż wymagają wiedzy i doświadczenia. Dlatego lepiej zamawiać tego typu produkty z pewnego źródła. Im dłużej producent jest na rynku, tym bardziej jest wiarygodny i godny zaufania. Zazwyczaj ma też wyższe ceny, ale w tym wypadku polecamy zainwestować więcej i cieszyć się piękną podłogą mimo upływu lat, niż nieustannie ją reperować. Jeśli stawiasz na perfekcyjne wykonanie i doskonałą jakość, musisz się liczyć z kosztami.

Wieloletnia inwestycja

Komfort użytkowania drewnianych podłóg, a także ich wyjątkowy charakter to tylko niektóre elementy uwzględnione w ich cenie. Jak widać, składa się na nią wiele czynników, jednak należy wziąć pod uwagę, że jest to wieloletnia inwestycja, która naprawdę się opłaca.

Finishprojektant

W naszym kreatorze FinishProjektant sprawdzisz jak nasze podłogi wyglądają w gotowym pomieszczeniu. Możesz skorzystać ze zdjęć twojego pokoju jak również skorzystać z kilku gotowych propozycji

STREFA PROJEKTANTA

W zakładce Strefa Projektanta znajdziesz wszystkie nasze tekstury, których z powodzeniem użyjesz w swoich projektach co ułatwi klientowi podjęcie odpowiedniego wyboru podłogi